SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
21. 11. 2014 10:55 - Sourozenci
lékařské poradenství: zdravotní potíže; imunita; Crohnova choroba
Dobrý den,
já ročník 77 a Bratr 82 se potýkáme se zdravotními problémy.Jedná se hlavně o imunitní systém,já mám revmatoidní artritidu a bratr Chronovu chorobu a potíže se štítnou žlázou.Oba nás spojuje psychické onemocnění a to hlavně deprese.Stále více přemýšlím,zda to nemůže být následek jaderné havárie v Černobylu v roce 1986.Co si o tom myslíte?
Děkuji za odpověď
Jana

Tělesné postižení 24.11.2014 10:53: Chrastina Jan, Mgr. et Mgr., Ph.D.
  Dobrý den, Jano,

děkuji za důvěru, se kterou jste se na nás obrátila.

Mrzí mě Vaše zdravotní problémy, navíc provázené stavy deprese. Na situaci s jadernou havárii v Černobylu bylo již opakovaně poukazováno, existují zahraniční studie, které však přímý vztah na vznik - prohloubení - problémů nepotvrdily. Vzhledem však k tomu, jak jedinečný "stroj" lidské tělo je a jak každý z nás vnímá věci kolem nás jinak a po svém, není vyloučen jakýkoliv vliv.

Osobně se domnívám, vzhledem k povaze onemocnění (revmatoidní artritida a Crohnova choroba), že jde o přidružené zdravotní problémy způsobené především vlastní patogenezí těchto onemocnění.

Máte-li psychické potíže delší dobu, určitě by stálo za zvážení navštívit odborníka, kterému budete moci důvěřovat a Vaše příznaky nebude podceňovat.

Přeji Vám mnoho pěkných dnů, ať je Vám lépe a problém se podaří zvládnout, nebo aspoň aby nedošlo ke zhoršení stavu.

S přáním pěkných dnů,

Jan Chrastina

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .