SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Cyklus života
Podtitul: Témata a příběhy životní cesty
Shalit, Erel
Cyklus života zkoumá vzorce, které se promítají do našeho života s tím, jak si hledáme své místo ve světě, snažíme se žít autenticky a budovat si domov – to místo uvnitř nás, které v rychlém tempu dnešního světa tak snadno opomíjíme či přehlížíme. V první polovině života jako mladí cestovatelé domov opouštíme za dobrodružným hledáním vlastní cesty. V druhé polovině se obvykle vydáváme na velmi dlouhou cestu utváření vlastního domova. V každé životní fázi je v nás přítomna archetypová podstata – božské dítě, puer a puella, dospělý, senex. Porozumět jí můžeme prostřednictvím příběhů, v nichž se odvíjejí témata typická pro každý věk – slast, strach z opuštění, stud, sebeláska, nezávislost a iniciativa, osud, stažení se z života. Archetypová cesta životem se pak odvíjí v neustálém procesu individuace a hledání smyslu a životních hodnot. Erel Shalit je izraelský jungiánský analytik a autor. Kromě terapeutické praxe přednáší na univerzitách, jungiánských sympoziích a kulturních fórech v Izraeli, Evropě a USA. Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 41%
Ano, nemám zájem 6%
Ne, ale přihlásím se 43%
Ne, nemám zájem 10%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Mezinárodní týden neslyšících 22. 09. 2021 09:20 - z.s. iPoradna - iDětskýsluch.cz - Historie mezinárodního týdne neslyšících (The International Week of Deaf People, IWDP) sahá do roku 1958, kdy byl odstartován v italském Římě, přestože až od letošního roku získal tento název.
Při kochleární implantaci musejí mít rodiče realistická očekávání 02. 09. 2021 08:29 - z.s. iPoradna - iDětskýsluch.cz - V České republice se každý rok narodí asi sto dětí s těžkým sluchovým postižením. Dobrá zpráva je, že většinu z nich už v prvních týdnech života odhalí novorozenecký screening, který začíná být v našich porodnicích standardem.
Proč máte tinnitus? 24. 08. 2021 09:31 - z.s. iPoradna - iDětskýsluch.cz - Tinnitus neboli šelest či hučení v uších může mít řadu příčin. Ale není to nemoc. Je to symptom jiného zdravotního problému.
Sdružení českých spotřebitelů zpřístupňuje své texty neslyšícím 03. 08. 2021 09:43 - z.s. iPoradna - TamTam.cz - Sdružení českých spotřebitelů již více než 10 let zpřístupňuje své texty na webu neslyšícím v samostatné knihovně s názvem Rady pro neslyšící.
Centra kochleárních implantací 20. 07. 2021 08:23 - z.s. iPoradna - iDětskýsluch.cz - Představujeme Centra kochleárních implantací pro dětské pacienty. V České republice existuje šest pracovišť, která se zabývají kochleárními implantacemi. Dvě z nich, v Praze a v Brně, jsou určena pouze dospělým pacientům.
Novinky v oblasti kochleárních implantátů 28. 06. 2021 10:36 - z.s. iPoradna - iDětskýsluch.cz - Výrobci kochleárních implantátů neustále hledají nová řešení pro ještě lepší poslech a větší pohodlí uživatelů této unikátní kompenzační pomůcky. Seznamte se s několika současnými technologickými vylepšeními.
Projekt Jsem jedno ucho představil 100 osobností se sluchovým handicapem 02. 06. 2021 10:20 - Helpnet.cz - 100 rozhovorů. 100 neuvěřitelných životních příběhů. 100 osobností se sluchovým handicapem. Jsem jedno ucho, projekt Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR (SNN ČR), slaví třetí narozeniny.
Výzkumníci zkoumali „Špiónské ucho“ 20. 05. 2021 08:59 - z.s. iPoradna - idětskýsluch.cz - Výzkumníci z Cyrilometodějské teologické fakulty UP zkoumali výhody a nevýhody bezdrátových technologií pro kompenzaci vad sluchu v domácím i školním prostředí.
Pandemie prospívá technologii online přepisu 03. 05. 2021 11:25 - z.s. iPoradna - idetskýsluch.cz - Společnost Transkript online, která se zaměřuje také na online přepis telefonních hovorů, zaznamenala v posledním roce zvýšený zájem zákazníků. Oceňují především možnost přepisu krizových a informačních linek.
Neslyšící student z Dolního Němčí zdolává překážky, získal prestižní cenu 20. 04. 2021 09:42 - z.s. iPoradna - iDnes.cz - Oboustrannou hluchotou trpí od narození. Ve dvou a půl letech mu lékaři voperovali kochleární implantát, který Josefu Zadubanovi z Dolního Němčí na Uherskohradišťsku pomohl zvládnout klasickou základní a poté i střední školu.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .