SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
05. 11. 2019 12:34 - Samuela
mezilidské vztahy: mezilidské vztahy; komunikace; omluva
Potřebovala bych radu. Před týdnem jsem se pohádala s kamarádkou. Kamarádíme se již několik let. Nesu na tom značný podíl - poněkud jsem hanila její prostředí ve kterém se pohybuje a jejího přítele. Bohužel, to proběhlo již jednou a tenkrát to chtěla ukončit. Vím,že je to moje chyba, opakovala jsem to! Snažila jsem omluvit, uznat svoji chybu s tím, že je to úžasná kamarádka jinak. Co dál? Také jsem ji napsala, at pokud chce napíše mi až v prosinci, že cítím nepříznivé "konstelace" této doby, kdy se mi celkem nic nedaří a at, pokud chce, ozve se mi až za ten měsíc. Co mám prosím dělat dále? Mám nějakou šanci? Co když se mi neozve? Mám se pokusit znovu jí napsat? Napadlo mne - miluji knihy o umění, co kdybych jí koupila knihu o umění? Prosím o radu.

Psychologické poradenství 10.11.2019 21:09: Klímová Michaela, Bc., DiS.
  Milá Samuelo,
zdravím vás. Ve vašem dotazu bych chtěla ocenit, že dokážete uznat “svoji chybu” jak píšete a také to, že jste se omluvila. Také se mi líbí jak o situaci přemýšlíte. O nepříznivém období, které také mohlo vést k tomu, že člověk blízkým může říci něco co ho pak může mrzet? V tom mě zaujalo, ,že vnímáte, že potřebujete nějakou dobu čas a umíte si o něj říct. Možná tím tak předejte případným dalším nedorozuměním? Píšete, že se kamarádíte dlouho. Mám takovou naději, že dlouhodobá přátelství bývají pevná. A dokážou ustát nejednu hádku. Ale nemohu to zaručit určitě. Je to to co mohu pozorovat ve svém životě, nebo v životních příbězích lidí co za mnou přicházejí. Také jsou přátelství, která se mohou proměňovat a mít jinou podobu než dříve, nebo můžete poznat nové přátele. To uvádím jen k zamyšlení. Váš nápad koupit kamarádce knihu se mi také moc líbí. Nevím jestli jde o překlep, že vy milujete, nebo ona miluje knihy o umění? V obojím mi to přijde príma nápad a je to cesta k dalšímu kroku směrem k přátelství? Pokud vy milujete umění, možná by se to dalo doplnit o knihu nebo o něco podobného na téma co miluje kamarádka? Co si o tom myslíte vy? Chci vám dát pochopení. Znám to. Já se také několikrát nepohodla s dlouholetou kamarádkou a nakonec jsme to vždy ustály a přátelíme se. Chtělo to pochopení, uvědomění, komunikaci z obou stran. Přemýšlím ještě o tom, že už se vám to stalo a asi jste zase našly cestu jak se usmířit? Co konkrétně vám tedy pomohlo v minulosti? A možná pokud se nyní usmíříte, můžete si vzájemně říci co byste pro příště obě takového potřebovaly aby jste dokázaly ustát nebo předejít konfliktu mezi vámi?
Přeji vám ať se vaše přátelství vyvíjí tak jak si přejete! Ještě jsem si teď vzpomněla na to, že třeba jsou další a jiné důležité osoby ve vašem životě, které vám mohou podpořit. Dodat energii?....
Držím pěsti v kroku, který jste si naplánovala!
Určitě nás můžete opět kontaktovat.
Pěkný podzim!
Michaela Klímova

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .