SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
E-LINKA DŮVĚRY
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

SPONDEA, o.p.s.

[ odpovědi poradce ]

Stručný profil organizace


SPONDEA, o.p.s.

SPONDEA, o.p.s. je nestátní organizace, která již šestým rokem pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se ocitli ve stavu beznaděje, nouze či psychické krize. V rámci okamžité krizové pomoci poskytuje svým klientům bezpečí, podporu, naději a vedení v pro ně obtížné situaci, kterou nejsou schopni sami bez pomoci řešit. Za dobu své činnosti se na krizové centrum obrátilo téměř 2000 klientů a bylo jim poskytnuto přes 8000 intervencí.

Našimi klienty jsou děti a mladí lidé do 26 let. Může za námi ale přijít i dospělý, který si neví rady s různými problémy, které se týkají dětí. Může se tedy na nás obrátit kdokoli - dítě samotné, mladý člověk, rodiče, příbuzní, učitelé, apod. Klientům se věnují psychologové - psychoterapeuti, speciální pedagog, sociální pracovnice, krizoví pracovníci, psychiatr.

Klientům poskytujeme:
ambulantní poradenství
- tzn. kdokoli a kdykoli může přijít a poradit se s námi o svých problémech, může přijít jen jednou, nebo své návštěvy u nás opakovat po dobu, než se vše urovná a vyřeší.
individuální a rodinnou terapii - tj. dlouhodobá i krátkodobá psychologická péče o klienta samotného nebo jeho rodinu. Péče o rodinu vždy závisí na chuti spolupracovat s našim zařízením, na snaze změnit krizovou situaci v rodině.
telefonickou krizovou intervenci - k tomu slouží zvláštní telefonická pevná i mobilní linka, která je obsluhována nepřetržitě. Je pro klienty, kteří se např. bojí přijít se svým trápením za námi osobně a více jim vyhovuje se o něm bavit přes telefon, nebo pro ty, kteří se chtějí jen krátce poradit nebo získat nějaký kontakt na jiné odborné pracoviště.
internetovou linku důvěry - tento způsob komunikace nejvíce vyhovuje mimobrněnským klientům, nebo těm, kteří chtějí záměrně zůstat v co největší anonymitě.
azylové pobyty - jsou využívány v případech, kdy se v rodině objeví násilí, týrání, zneužívání, nepochopení, různé těžké konflikty pramenící z rozvodových situací, nebo ocitne-li se dítě z rozličných důvodů bez přístřeší.
canisterapii - je to speciální léčebná metoda za přítomnosti psa, při níž se uvolňuje napětí, klient se zbavuje strachu, stresu a úzkosti
poradenství v sociální oblasti - v návaznosti na sociálně-právní ochranu u dítěte

Kontakt:
SPONDEA, o.p.s.
Sýpka 25
613 00 Brno
Telefon: 541 235 511 (non stop krizová telefonická linka)
608 118 088 (non stop mobilní linka, možno volat, psát sms)

Email:
krizovapomoc@spondea.cz
(non stop internetová poradenská linka a internetová linka důvěry)
WWW-stránky: www.spondea.cz

Jednotliví pracovníci


Mgr. Dagmar Úlehlová, speciální pedagog, rodinný terapeut, 28 let odborné praxe (VŠ + výcvik v rodinné terapii, psychosociální výcvik)
Eva Hrabálková, DiS. sociální pedagog, sociální pracovnice, 9 let odborné praxe (VOŠ + výcvik v telefonické krizové intervenci, výcvik v internetovém poradenství)
Mgr. Ivana Jakubeková, psycholog, psychoterapeut, 4 roky odborné praxe (VŠ+ výcvik v gestalt terapii, výcvik v internetovém poradenství, výcvik v krizové intervenci)
Mgr. David Navrátil, psycholog, 3 roky praxe, frekventant výcviku v Gestalt psychoterapii, v předatestační přípravě, výcvik v internetovém poradenství, výcvik v krizové intervenci.
Mgr. Eva Pospíchalová, speciální pedagog, sociální pracovnice, 3 roky odborné praxe (VŠ, výcvik v mediaci, frekventantka výcviku v rodinné a párové terapii)
Mgr. Olga Štěpánková, psycholožka, 2 roky odborné praxe. (VŠ, dokončen výcvik ve skupinové psychoanalytické psychoterapii)
PhDr. Jitka Sedláková, psycholožka, 3 roky praxe (VŠ + frekventantka výcviku v Gestalt psychoterapii, výcvik v telefonické krizové intervenci)

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .