SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

Restart

Kontakt:
- email: restart@internetporadna.cz
- telefon: +420 736 447 248

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Nikdy není pozdě na spokojený tým
Podtitul: Model dvojité hvězdy
Furman, Ben; Ahola, Tapani
Když se Furman a Ahola v devadesátých letech 20. století rozhodli aplikovat principy krátké terapie zaměřené na řešení v pracovní oblasti, byli v této oblasti světovými průkopníky. Jejich snaha odvrátit pozornost od problémů k žádoucímu stavu a cílům se však ukázala jako účinná. Postupně vypracovali velmi přehledný a srozumitelný model „dvojité hvězdy“, který je určen pro vedoucí i podřízené, členy pracovních týmů i různých komunit. Autoři zjistili, že největší vliv na to, jsou-li lidé v interpersonálním kontaktu v práci spokojení, mají čtyři faktory: jestli se jim dostává uznání, jestli zakoušejí úspěch, jestli je o ně pečováno a jestli se v práci mohou zasmát. To je jedna čtyřcípá hvězda jejich modelu. Čtyři cípy druhé hvězdy představují náročné pracovní momenty: diskusi o problémech, dávání a přijímání kritiky, práci s urážkami a způsoby, jak se vyrovnat s nezdary. Každý z těchto osmi faktorů je v knize jasně popsán za pomoci mnoha tipů, příkladů a otázek. Řada týmů po celém světě si pro práci s knihou založila studijní týmy, v nichž o jednotlivých tématech diskutuje a tím pracuje na vlastním růstu.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 29%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 58%
Ne, nemám zájem 9%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Vyplatí se pracovat načerno? Rozhodně ne 17. 05. 2019 12:59 - Novinky.cz - I přesto, že je nezaměstnanost velmi nízká a pracovní trh nabízí desítky tisíc volných míst, stále ještě se vyskytují případy, kdy zaměstnavatelé, ale i samotní zaměstnanci, obcházejí platné právní předpisy a vydělávají si tzv. prací načerno. Mohlo by se jim to ale vymstít, vystavují se totiž riziku tvrdých finančních postihů.
Finanční poradna: Jak je to s čerpáním dovolené a jejím převodem 05. 11. 2018 20:00 - Novinky.cz - Blíží se konec roku a mnozí zaměstnanci začínají řešit co s nevyčerpanou dovolenou. I přesto, že pravidla čerpání dovolené platí již několik let, stále je mnoho lidí, kteří v nich nemají jasno. Navíc stále přetrvává mýtus, že na výběr dovolené má zaměstnanec právní nárok podle svého uvážení, dovolenou si sám vybírá a její čerpání zaměstnavateli pouze oznámí.
Kdy je vstupní lékařská prohlídka povinná a kdo uhradí poplatky s ní spojené 13. 10. 2018 21:14 - Novinky.cz - Vstupní lékařská prohlídka je povinná pro každého, kdo nastupuje do nového pracovního poměru. Absolvovat ji musíte ještě před jeho vznikem. V případě práce na dohodu jste povinni se nechat vyšetřit jen v určitých případech. Ve spolupráci s odborníky ze spotřebitelské organizace dTest přinášíme informace i o tom, jaký lékař vás musí vyšetřit, či kdo prohlídku zaplatí.
Finanční poradna: Jak se vyznat v pracovních smlouvách 09. 10. 2018 07:36 - Novinky.cz - Při hledání přivýdělku a pročítání pracovních inzerátů narazíte na různé pojmy vztahující se k typu nabízené práce. V některých zaměstnavatelé nabízejí práci na HPP, jinde se zmiňují pouze o brigádě. Ve spolupráci s právníkem ze spotřebitelské organizace dTest vysvětlujeme, co tato slova znamenají a jaké jsou rozdíly v dokumentech, které budete při nástupu podepisovat.
Brigádničíte přes léto? Kolik dostanete čistého a co padne na odvody? 09. 07. 2018 21:46 - Měšec.cz - Způsob zdanění (srážkovou daní, nebo zálohou) pak od toho, jestli podepíšete u zaměstnavatele prohlášení k dani, nebo ne. Také ale nemusíte ve výsledku zaplatit vůbec nic, když sraženou daň získáte zpět. Poradíme jak. O tom, jakou, jak a kdy uzavřít na letní brigádu smlouvu, že nejlepší a nejvýhodnější je dohoda o provedení práce, jsme psali v článku Od kolika let můžete na letní brigádu a jaká pravidla platí pro nezletilé?
Jak nenarazit při čerpání dovolené 09. 07. 2018 21:07 - Novinky.cz - Pravidla čerpání dovolené jsou součástí zákoníku práce. Podle něho například to, kdy si zaměstnanec vezme dovolenou, závisí na vůli zaměstnavatele. Zároveň má ale zaměstnanec nárok alespoň na dva týdny dovolené vcelku. Ve spolupráci s právníkem Vítem Havrdou ze společnosti Kodap legal přinášíme souhrn rad, doporučení a tipů, na co mají zaměstnanci v souvislosti s čerpáním dovolené podle zákoníku práce nárok.
Od kolika let můžete na letní brigádu a jaká pravidla platí pro nezletilé? 09. 05. 2018 12:44 - Měšec.cz - Dohoda o provedení práce je nejvhodnější a nejsnazší formou zaměstnání, pokud jste jen dočasný zaměstnanec, tedy brigádník. Na tuto pro obě strany – pro vás i zaměstnavatele – výhodnou a flexibilní dohodu lze odpracovat u jednoho zaměstnavatele v kalendářním roce až 37,5 běžných pracovních dnů – 8hodinových pracovních směn. Tedy až 7,5 běžných pracovních týdnů. A to by mělo na letní sezonu nebo v případě studentů letní prázdniny většinou stačit.
Finanční poradna: Kdy podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti 03. 04. 2018 21:24 - Novinky.cz - Pokud se zaměstnavatelem podepíšete tzv. dohodu o hmotné odpovědnosti, odpovídáte za veškerou škodu v plné zjištěné výši. Na redakci se obrátil čtenář s dotazem, za jakých podmínek je povinen podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. „Máme na dílně malý příruční sklad nářadí a jiných věcí potřebných k běžným opravám strojního zařízení. Klíče jsou k dispozici ve výrobní kanceláři, a kdo z naší party údržbářů něco potřebuje, pro klíče si dojde a potřebné ze skladu si vezme. Protože jsem takový neformální vedoucí naší skupiny, přišel za mnou pracovník personálního oddělení, že dělají pořádek v evidenci, a proto bych měl podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti za materiál v tomto skladu,” napsal čtenář do redakce Práva.
Povaha nemocí z povolání se výrazně mění 25. 03. 2018 15:59 - Novinky.cz - V České republice se výrazně změnila povaha nemocí z povolání. Zatímco před 40 lety vedly ve statistikách infekční nemoci, aktuálně jsou podle statistik Státního zdravotního ústavu v čele žebříčku choroby plynoucí z fyzikálních faktorů – přetěžování horních končetin. Následují infekční, kožní a respirační nemoci.
Finanční poradna: Jak se zachovat, když zaměstnavatel přestane vyplácet mzdu 23. 01. 2018 11:46 - Novinky.cz - Někteří zaměstnanci se už bohužel setkali s tím, že se jejich zaměstnavatel opozdí s výplatou mzdy či jim dokonce i několik měsíců neplatí vůbec. Pokud se do takové situace dostanete, máte podle zákoníku práce nárok na okamžité zrušení pracovního poměru.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .