SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Vítejte v diskusní části webu! Tento prostor je určen pro sdílení Vašich názorů, postojů a zkušeností s dalšími klienty našich služeb a není zpravidla zodpovídán našimi specialisty. Proto, hledáte-li na našem webu odbornou pomoc, zadejte dotaz.

Předpokládáme, že naši diskutující chtějí svými příspěvky něco získat či naopak předat tak, aby také ostatní měli z jejich zkušeností užitek. Příspěvky vulgární, urážlivé, či jakkoli odporující platným normám ČR budou proto smazány, stejně jako příspěvky neodpovídající zvolenému tématu.

Příspěvky vztahující se k oznamovací povinnosti budou poskytnuty příslušným institucím.

Našli jste příspěvek, který sem nepatří? Napište na jsme@iporadna.cz.

byt

byt po umrti

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: šestset devadesát osm
číslicemi:
 


26. 05. 2021 08:32: Rakušanova Andrea, Bc., DiS. (andrea.rakusanova@iporadna.cz)
Dobrý den Leny,
kromě toho, že v sekci diskuze můžete sdílet své názory s ostatními návštěvníky stránek, posílám odkaz odpovědi na Váš dotaz občanské poradny SPOLEČNĚ-JEKHETANE, ten je: www.iporadna.cz/obcan/dotaz.php?question[questid]=29888

S pozdravem

Andrea Rakušanová
22. 05. 2021 20:08: Leny ()
Tchan manžela a mě učinil majiteli jeho bytu. Zemřel. Jsme tedy 2 majitelé. Chceme ho prodat. Neshodneme se na prodejní ceně. Která rozhoduje, když se neshodneme?
03. 08. 2017 16:01: mamina (a.aja@centrum.cz)
Dobrý den,prosím mám dotaz ohledně dědictví.Jsem vdaná s manželem jsme odkoupili byt po rodičích a chtěli by jsme ho darovat dceři.Pak mám ještě syna.Chtěla bych se zeptat jak se bude řešit dědictví po naší smrti.Máme ještě chatu a byt 5+1 v Jablonce nad Nisou.Jedná se mně o to,jestli máme sepsat závět,že dcera dostala darem byt a synovi by jsme odkázali chatu.Ostatní majetek by si rozdělili.Nebo jestli automaticky spadá dar bytu do dědictví a syn by dostal v dědictví automaticky hodnotu daru naší dcery a nebo jak by to bylo?Nevím,jestli jsem se dobře vyjádřila.Chtěla bych vědět ,jak postupovat,aby se pak děti nehádali o náš majetek.Moc děkuji za Vaší odpověď .
21. 08. 2007 19:01: maky (martina.vol@seznam.cz)
Prosím o informaci-tchán zemřel a jedná se o jeho byt.V roce 1987 se rozvedl a vypořádal s první ženou a rok nato se znovu oženil.Byl tedy před druhou svatbou majitelem družstevního bytu.Asi před třemi léty založili v domě společenství vlastníků jednotek a on nechal do společenství zapsat i druhou ženu.Nyní zemřel a mě by zajímalo jestli má jeho druhá žena právo na polovinu bytu plus podíl z druhé poloviny?Společné jmění manželů se přece vztahuje jen na věci a nemovitosti získané za manželství a ne před ním ne?

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .