SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 55%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 5%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Manžel mě vydědil. Měl na to podle zákona právo? 17. 01. 2019 07:32 - Novinky.cz - Na redakci se obrátila čtenářka, která žila třicet let s manželem ve společné domácnosti. Po jeho smrti se dozvěděla, že veškerý svůj majetek odkázal svým dětem z prvního manželství. „Je možné, že zákon nepamatuje na to, aby navzdory závěti dědil i pozůstalý manžel?” ptá se čtenářka.
Nejlepší novoroční předsevzetí? Dát si do pořádku finance 14. 01. 2019 07:44 - Novinky.cz - Vánoční nákupy mnoha lidem řádně provětraly peněženky, začátek roku se proto nabízí jako ideální příležitost k tomu, abychom si udělali pořádek ve svých rodinných financích. Finanční odborníci už roky doporučují mít na běžném nebo spořicím účtu alespoň trojnásobek měsíčních výdajů domácnosti pro případ nenadálých výdajů.
Lidé si stěžují na vadné výrobky i neseriózní internetové seznamky 14. 01. 2019 07:42 - Novinky.cz - Poradit si s reklamací, odstoupením od smlouvy či třeba s nekalými praktikami některých prodejců neumí každý. Spotřebitelům jsou proto připraveni bezplatně pomoci právní poradci a poradkyně dTestu. Loni každý pracovní den vyřešili téměř 200 případů, za rok tak více než 47 tisíc. A co české spotřebitele v uplynulém roce trápilo nejvíce?
Deset mýtů a omylů, které panují kolem sirotčích důchodů 14. 01. 2019 07:39 - Novinky.cz - Přijít o rodiče představuje pro dítě či mladého člověka velkou citovou zátěž. V mnoha případech má tato ztráta i značný finanční dopad. Stát se proto snaží mladým, kteří ještě nejsou finančně soběstační, v této nelehké situaci pomoci, a to vyplácením tzv. sirotčího důchodu. Přiznání i vyplácení se řídí zákonem.
Nevhodný vánoční dárek lze v řadě obchodů vrátit 03. 01. 2019 20:38 - Novinky.cz - Při štědrovečerní nadílce se může stát, že se obdarovanému dárek nelíbí, danou věc již má nebo mu u oblečení či bot nesedne velikost. Nemusíte však hned zoufat, nevhodné dárky lze v řadě obchodů vrátit či vyměnit. Internetových obchodů, které to umožňují, každoročně přibývá.
Co dělat, když má dárek vadu 03. 01. 2019 20:35 - Novinky.cz - I přesto, že se dárce snaží vybrat co nejlepší a nejkvalitnější dárek, může se stát, že i tak nebude fungovat, případně bude mít nějakou vadu. Jak je to s jeho reklamací, může ji řešit obdarovaný? A lze reklamovat i vadné zboží pořízené ve výprodeji? Či jak se vypořádat se situací, když vám věnovaný voucher na zboží propadne?
Finanční poradna: V zahraničních e-shopech zásadně plaťte kartou 09. 12. 2018 17:37 - Novinky.cz - Počet nakupujících na zahraničních e-shopech se rok od roku zvyšuje. Většina lidí si to pochvaluje, ovšem ne vždy se takový nákup podaří. Redakce proto ve spolupráci s bankéřkou Marcelou Harvanovou z mBank připravila několik rad a tipů, na co si při nakupování on-line dát pozor. Jedním z pravidel je i platba kartou za objednané zboží.
Finanční poradna: Jak mít svoje dluhy pod kontrolou 30. 11. 2018 21:43 - Novinky.cz - Abyste neskončili v dluhové pasti, je dobré se ve světě úvěrových produktů orientovat. Když se přesto do potíží dostanete, vhodně zvoleným úvěrem můžete splatit méně výhodný a citelně si ulehčit. Výčet úvěrových produktů začíná tím nejméně nápadným, totiž kontokorentem k běžnému účtu. Leckdo jej ve dnech před výplatou na chvíli čerpá a třeba si ani neuvědomuje, že jde o formu půjčky s úročením 15 až 19 procent ročně podle počtu dní, po které je kontokorent čerpán. Dlouhodobě využívat přečerpání účtu je tedy často nevýhodné.
Máte před rozvodem? Tohle si ohlídejte! 21. 11. 2018 16:55 - Novinky.cz - Hlavně, abychom to měli rychle za sebou. Právě to je přání většiny těch, kteří se chtějí rozvést. Co je tedy třeba udělat, aby to opravdu netrvalo moc dlouho a byli jste spokojeni vy i děti? Poradíme vám, na co rozhodně nezapomenout! Základem je domluva obou manželů tak, aby mohl proběhnout takzvaný nesporný rozvod. Ten vyžaduje splnění několika podmínek: že se k návrhu na rozvod připojíte oba, že se dohodnete na úpravě poměrů ve vztahu k dítěti a soud vám tuto dohodu schválí, že se domluvíte na úpravě majetkových poměrů, bydlení a výživného. V takovém případě vám soud žádost schválí poměrně rychle. A to je právě také situace, kdy se zřejmě obejdete bez právníka – anebo si vystačíte jen s konzultací u něj. V případě, že se nedomluvíte, zvažte, zda si ho nenajmout.
Deset mýtů a omylů, které panují kolem vdovských a vdoveckých důchodů 12. 11. 2018 11:09 - Novinky.cz - Stát se vyplácením vdovských či vdoveckých důchodů snaží finančně pomoci ženám i mužům, kteří přišli o svého partnera. Mezi lidmi však stále přetrvává mnoho omylů, které se ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) pokusíme uvést na pravou míru.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .