SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
17. 09. 2020 18:21 - iwik
ostatní: rozvod; občanství;
Dobrý den,
Jsem Ukrajina vdana za Čecha, chci se rozvést je možné že ztratím české občanství a budu vytištěna? Dekuji

21.09.2020 16:27: Šosová Marta JUDr.
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz týkající se případné ztráty státního občanství ČR v souvislosti s rozvodem a vyhoštění.
Předpokládám, že státní občanství Vám bylo uděleno poté, co jste získala trvalý pobyt v ČR a uzavřela manželství s občanem ČR.
Nabyté státní občanství nelze odejmout a to ani v souvislosti s rozvodem. Státního občansktví byste se mohla pouze dobrovolně vzdát za podmínek dle § 15 zákona o státním občansktví ČR č. 186/2013 Sb.
Vyhoštění je trestní sankce, kterou lze po spáchání trestného činu uložit pouze osobě, která není státní občan ČR, takže Vám nehrozí.
Snad Vám tato informace bude užitečná. Přeji vše dobré.
JUDr. Marta Šosová

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .