SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
08. 07. 2019 09:12 - veverka
systém sociálních dávek a pomoci: péče o osobu s postižením
Dobrý den. Kolil osob může pečovat o osobu ze třetím stupněm postižení? Za odpověď děkuji a přeji krásné letní dny

10.07.2019 09:19: Občanská poradna Ústí nad Orlicí
Dobrý den,
děkujeme, že se s Vaším dotazem obracíte právě na internetporadnu.
Pokud jsme Vás dobře pochopili, tak Vás zajímá, zda je omezen počet osob, kteří mohou pečovat o osobu, která má přiznán příspěvek na péči v III. stupni.
Z formálního hlediska je osoba pečující ta, která je uvedena v „Oznámení o poskytovateli pomoci“ a podílí se nějakým způsobem na péči o člověka závislého na pomoci druhých. Jeden člověk, který je závislý na péči, může mít i více pečujících osob. Pečující osoba může být buď osoba blízká (rodinný příslušník), nebo asistent sociální péče (soused, kamarád) či organizace, která poskytuje sociální služby (pečovatelská služba).
Když se podíváte na formulář „Oznámení o poskytovateli pomoci“, který můžete nalézt zde: https://formulare.mpsv.cz/oksluzby/cs/form/edit.jsp?FN=OPp140102553&CMD=EditForm&SSID=cl3zccQJACzWXc8MMFqIJ.IB4kdunmvA lze v něm vyplnit dvě osoby blízké či asistenty sociální péče a dvě organizace, které poskytují sociální služby.
Nikde v zákoně není uveden limit pečujících osob, doporučujeme Vám se obrátit pro tuto informaci na příslušné kontaktní místo úřadu práce.
S pozdravem
Občanská poradna Ústí nad Orlicí

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .