SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 23%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 23%
Ne, nemám zájem 50%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

PORADNA PRO INTEGRACI POŘÁDÁ JUBILEJNÍ 15. ROČNÍK FESTIVALU BAREVNÁ PLANETA pic/article/thumb/28887.jpg 04. 09. 2014 12:33 - z.s. iPoradna - Poradna pro integraci pořádá 15. ročník multikulturního festivalu Barevná planeta. Stejně jako v předchozích letech se odehraje přímo v centru Ústí nad Labem. Návštěvníkům nabídne nebývalou porci zábavy, hudby, rozličných světových gastronomií, chybět samozřejmě nebude ani spousta aktivit pro děti všech věkových kategorií.
Rodiče v Itálii stahují děti ze škol, ve třídách je prý moc Romů 12. 09. 2013 10:48 - Novinky.cz - Na severu Itálie došlo ke dvěma případům, kdy rodiče stáhli své děti ze základní školy, protože v ní bylo moc romských dětí. První se odehrál v městečku Landiona nedaleko Novary už první školní den: jakmile rodiče zjistili, že Romů je více než Italů, vzal
Romové jsou v ČR stále diskriminováni, poukázala Amnesty International 23. 05. 2013 10:56 - Novinky.cz - Romové v České republice dál čelí útokům a nucenému vystěhování. Vláda nedokázala účinně zabránit ani segregaci romských dětí ve školách. Ve své výroční zprávě o stavu lidských zpráv ve světě to uvedla organizace Amnesty International (AI). Upozornila, že
Proč děti anglicky rozumí, ale nemluví 05. 04. 2013 15:18 - Novinky.cz - Na základních školách se učí anglicky přes 98 procent žáků. A osmáky čeká od září povinně i druhý cizí jazyk. Realita však ukazuje, že ani povinná výuka nezaručí, že se dítě po pár letech jazykem domluví.
Zdravotní sestry, které výrazně změnily přístup ke zdravotní péči pic/article/thumb/26906.jpg 04. 04. 2013 14:55 - Novinky.cz - Florence Nightingalová a Linda Richardsová se zasloužily o zlepšení vzdělání zdravotních sester, reformu nemocničního prostředí, organizace poskytování péče, zlepšení podmínek pro pacienty a mnoho dalšího.
Na školách v Česku už je 66 tisíc cizinců 25. 03. 2013 09:37 - Novinky.cz - V českých školách se neustále zvyšuje počet žáků a studentů-cizinců. Z téměř dvou miliónů dětí, žáků a studentů, kteří navštěvují české školy – od mateřských po vysoké – je v současnosti zhruba 66 tisíc cizinců. Vyplývá to z údajů statistiků,
Zpěvačka Pavlína Matiová v projektu Romský mentor: Ukazujeme dětem cestu 22. 03. 2013 10:41 - z.s. iPoradna - Vystudovala mezinárodní konzervatoř, zpívala s Idou Kelarovou, nahrála duet s Marcelou Březinovou, působila v kapele Yvetty Blanarovičové. Zvítězila v soutěži Pop Star, v jednom z ročníků soutěže Československo má talent se dostala až do semifinále, hraje v muzikálu. Je první romskou zpěvačkou, která vystoupila v Rudolfinu – zazpívala sólový sopránový part v Requiem za Osvětim.
Raper Lukrecius Chang v projektu Romský mentor: rap, kick-box a prevence 12. 03. 2013 10:58 - z.s. iPoradna - Raper a kick-boxer Lukrecius Kišš, uměleckým jménem Chang, dochází pravidelně na Základní školu T.G. Masaryka v Bohumíně – Pudlově. Kromě hudby a sebeobrany se s dětmi věnuje tématům, které se dotýkají práva. Umět se bránit V tělocvičně se začíná rozcvičovat parta dětí. Protahování postupně vystřídají kopy a údery do vzduchu, pěkně svižně, hlavně nevypadnout z tempa. „V dnešní době vás může na ulici potkat spousta nebezpečných věcí. Proto je velice důležité umět se bránit,“ přibližuje Lukrecius.
Banánové děti již nechtějí jít ve šlépějích svých rodičů 01. 03. 2013 12:49 - Novinky.cz - V devadesátých letech se k nám přistěhovala velká vlna Vietnamců, kteří se úspěšně zabydleli ve stáncích na náměstích a v tržnicích - a prosperovali. Teď už přesídlili i do kamenných obchodů, a protože sem často přivezli i celou rodinu, jejich děti vyrůstají v Česku. Jak se žije mladé vietnamské generaci, která většinu svého života strávila v českých školách s českými učiteli a kamarády?
Světový den sociální spravedlnosti připomíná vyloučené ze společnosti pic/article/thumb/26651.jpg 20. 02. 2013 14:05 - Novinky.cz - Na téma chudoby a sociálních problémů se snaží upozornit Světový den sociální spravedlnosti, který připadá na 20 února. V České republikce je podle Evropského statistického úřadu ohroženo chudobou a sociálním vyloučením pouze 15 procent obyvatel.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .