SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Drogy - otázky a odpovědi
Podtitul: Otázky a odpovědi
Kolektiv autorů sdružení SANANIM
Příručka pro rodinné příslušníky a pomáhající profese Informace o drogách a nebezpečích s nimi spojených mohou zajímat ty, kteří s drogami experimentují, dlouhodobě je užívají, snaží se závislosti na nich zbavit nebo již úspěšně abstinují. Informace jim umožní předejít nesnázím a problémům, do nichž by se mohli dostat, případně jim pomáhají se s nimi vypořádat, pokud už nastaly. Další významnou skupinou, která se chce o drogách něco dozvědět, jsou rodinní příslušníci a přátelé uživatelů drog. Zajímají se například o to, jak postupovat při podezření, že jejich dítě bere drogy, jak se chovat k příteli, který bere pervitin, kam se obrátit o pomoc. Objektivní informace často zabrání tomu, aby udělali neuvážené kroky, které mohou poškodit vzájemné vztahy a situaci ještě zhoršit. Netradičně pojatá kniha informuje o drogách a rizicích jejich užívání formou výběru autentických dotazů a odpovědí z internetové poradny občanského sdružení SANANIM. Kniha je rozdělena na tři hlavní části - dotazy uživatelů, rodinných příslušníků a bývalých uživatelů. Každá část je doplněna odborným úvodem. V závěru knihy najdou čtenáři slangový slovníček a užitečné kontakty. Kniha je psána pro ty, kteří se setkávají s drogami, jejich rodinné příslušníky, přátele a učitele. Autoři: Pracovníci občanského sdružení SANANIM Jana Marečková, Mgr. Barbora Orlíková, MUDr. Jakub Minařík, Mgr. Gabriela Koryntová, Mgr. Jana Justinová, Bc. Martin Hulík, MUDr. Pavel Kubů. Autorem koncepce internetové poradny SANANIM je Mgr. Jiří Richter, výkonný ředitel o. s. SANANIM. Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Patříte mezi:
Blízké osoby závislého 41%
Jsem závislý/á 34%
Lidi, kterým hrozí závislost 7%
Jsem tu ze zvědavosti 17%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Nelichotivé evropské prvenství: České děti zkoušejí alkohol i trávu 28. 07. 2021 09:07 - InternetPoradna.cz - Deník.cz - Patří ke špičce v konzumaci legálních i nelegálních drog. V počtu mladistvých, kteří některou lehkou drogu vyzkoušeli, držíme první příčkuv Evropě. Závislost hrozí také na mobilním telefonu.
Pandemie prohloubila problémy s alkoholem. Lidé pili doma... 14. 07. 2021 09:38 - InternetPoradna.cz - i-Senior.cz - Pandemie koronaviru napříč celou společností dostala mnoho lidí do krajních a krizových situací, což má za následek vysoký počet osob hledající únik v alkoholu.
Abstinence může být u mladých nepředstavitelná 05. 05. 2021 08:59 - InternetPoradna.cz - Rádio Wave.cz - Co vede mladé lidi do terapie už na prahu dospělosti? Jak se hledá motivace ke změně životního stylu, když mnohdy chybí negativní zkušenosti spojené se závislostí?
Samy uprostřed pandemie: nízkoprahové služby pomáhají ohroženým dětem 15. 04. 2021 09:42 - InternetPoradna.cz - Podané ruce.cz - Když můžete udělat cokoliv pro lepší život dětí, tak to prostě udělat musíte. Proto Společnost Podané ruce v rámci sociálních služeb pro děti a mládež provozuje celkem osm zařízení, které poskytují zázemí, podporu, odbornou pomoc...
Závislost si někteří přiznají až po lockdownu, říká protidrogová koordinátorka 10. 03. 2021 10:08 - InternetPoradna.cz - iDnes.cz - Během epidemie covidu-19 narostl počet lidí, kteří nadměrně pijí alkohol. Již nyní proto adiktologické služby nestíhají, problém však mohou mít i do budoucna. „Lidé se závislostí se objevují třeba už i v domovech pro seniory.
Digitální závislost hrozí i dětem 10. 02. 2021 10:26 - InternetPoradna.cz - Český rozhlas Plus - „V Británii byla hospitalizovaná tříletá holčička na psychiatrii, protože byla závislá na svém tabletu a nedokázala bez něj spát a fungovat v rodině,“ popisuje Vladimír Kmoch z Institutu neuropsychiatrické péče.
Kontaktní pracovnice: Tuto práci je třeba dělat poctivě a srdcem 12. 10. 2020 10:31 - InternetPoradna.cz - Podaneruce.cz - Společnost Podané ruce letos slaví 20. výročí svého působení ve Zlínském kraji. Prvním pracovištěm tu bylo Kontaktní centrum v Uherském Hradišti, nízkoprahová ambulantní a terénní služba v oblasti drogové problematiky. Seznamte se s Pavlou
Proč je tak těžké přestat kouřit 30. 11. 2018 21:55 - Novinky.cz - Odložit cigaretu je závazek, který vyžaduje vůli, úsilí a často i utrpení a to nedokáže každý. Vědci nyní vysvětlují, proč tomu tak je. Hlavním důvodem je nikotin, látka, která je schopná aktivovat centrum odměny. „Většina obratlovců má ve svém centrálním nervovém systému mechanismus, který odhaluje, učí se a zhodnocuje chování, které zvyšuje šance na přežití. Drogy, jako je nikotin, dokážou zmást mozek tím, že pirátsky zaútočí na tento systém odměny,” vysvětluje profesor Henri-Jean Aubin.
Nenápadná závislost aneb Proč raději nepít 21. 10. 2018 16:43 - Novinky.cz - Toužíte po sklence dobrého vína? Dáváte si štamprličku na dobrou noc? Míváte lahvinku stále po ruce? Bez kapky něčeho ostřejšího neusnete? Uklidňujete se frťánkem, když je toho na vás už moc? Možná máte problém, který si nechcete, nebo nedokážete připustit.
Přestože děti riziko netolismu znají, nebrání se mu 12. 04. 2018 09:10 - Novinky.cz - Netolismus neboli chorobná závislost na tzv. virtuálních drogách ohrožuje většinu dnešních dětí. Přestože děti i rodiče o tomto problému vědí, podceňují jeho závažnost. Což potvrdil i výzkum brněnské společnosti Podané ruce. Podle něj děti tráví u počítače až šestkrát více volného času než jejich rodiče, přičemž o tom jejich rodiče nemají mnohdy ani ponětí.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .