SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Přehled článků v tématu

Etický kodex redaktora 12. 01. 2009 16:05 - Svobodová Ivana, Mgr. - Etický kodex (EK) redaktora InternetPoradny.cz (IP) 1. Tento etický kodex se vztahuje na poskytování informačních a poradenských služeb na www.iporadna.cz redaktorem IP. Nedílným doplňkem EK je
Institut expertních služeb Brno 21. 03. 2008 16:20 - Svobodová Ivana, Mgr. - I.E.S. - INSTITUT EXPERTNÍCH SLUŽEB Vzdělávací centrum pro učitele, pracovníky v pomáhajících profesích a zdravotní personál. Celkovou nabídku vzdělávání naleznete na
Rodiče proti dětem 10. 12. 2004 14:22 - Dvořák Dušan, Mgr. - Rodiče proti dětem 8. prosince se v Senátu sešla zajímavá sestava politiků. Akci pořádal předseda Senátu Sobotka z ODS ve spolupráci se svým předsedou Topolánkem, předsedou ČSSD Grosem, předsedou unie Němcem a předsedou lidovců Kalouskem. Ten na závěr akce získal přítulný titul Frajer roku.
Dealeři nebo lékaři? Pacienti nebo feťáci? 02. 12. 2004 10:18 - Dvořák Dušan, Mgr. - Na půdě Společnosti pro návykové nemoci České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně zazněla před nedávnem ojedinělá přednáška. Přednesl ji vedoucí lékař kliniky návykových nemocí, respektovaný odborník addiktologie (nauka o závislostech) a psychoterapie. Tématem jeho přednášky byly závislosti na lécích na "běžné civilizační choroby" jako je nespavost, neklid či úzkosti. Fóru přítomných byly otevřeně sděleny věci, které odborníci vědí, ale "taktně" se o nich mlčí. Že zdravotní poškození pacientů je pří dlouhodobém užívání těchto léků srovnatelné s nelegálními drogami, odvykací příznaky většinou horší než u heroinu. Ve statistikách závislých se ale tito pacienti až na vyjímky neobjevují. Kdyby lékaři diagnózu závislosti vykázali, přiznali by, že pacientům novou nemoc sami způsobili.
Soutěž / Internet a můj handicap 15. 11. 2004 10:52 - Mgr. Veselský Pavel, Ph.D. - Napište o svých zkušenostech a zážitcích do soutěže o ceny Internet a můj handicap Přinést autentické svědectví o tom, co znamená internet pro lidi se zdravotním postižením, jak ovlivňuje či může ovlivnit jejich život. Takový je cíl literární soutěže Internet a můj handicap, kterou vyhlásily Asociace informačních systémů pro osoby se specifickými potřebami (AISO), BMI sdružení a Křižovatka.
Nabízíme publikaci zdarma 12. 05. 2004 10:10 - Majer Michal, Mgr. - EX-USERŮV PRŮVODCE PO GALAXII Tato příručka byla psána pro lidi, kteří opouštějí náš doléčovací program. Věříme, že stejně tak může pomoci lidem, kteří opouštějí léčebnu nebo komunitu, a chtějí žít dál bez podpory nějakého zařízení. Kteří se budou potkávat s úplně všedními problémy - kde zaplatit inkaso, co s upomínkami od dopravního podniku, co vám to píšou v pětistránkovém dopisu od finančního úřadu, a ještě ke všemu vás rozbolely zuby.... . Problémy a otázky, které obtížně řeší i lidé, kteří s drogami nemají nic společného. Pro bývalé závislé je to tím složitější, že během let strávených na ulici nebo v léčebnách se mnoho zákonů změnilo a spousta věcí je úplně nových, s úřady nebo soudy měli v minulosti často špatné zkušenosti a vyhýbají se jim.

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .